Śledztwa w sprawie Szpitala Południowego. Prokuratura przesłucha byłego lekarza

4 Wyswietleń
Published
Subskrybuj kanał TVN24 i bądź na bieżąco: https://www.youtube.com/@TVN24?sub_confirmation=1
Więcej takich materiałów znajdziesz na antenie TVN24 oraz w serwisie TVN24+

Od 2023 roku w prokuraturze zarejestrowano 12 spraw dotyczących zgonów w Szpitalu Południowym - poinformował Waldemar Żurek, minister sprawiedliwości i prokurator generalny. Większość zostało umorzonych lub odmówiono wszczęcia postępowania. W środę odbędzie się przesłuchanie Emila Jędrzejewskiego, byłego ordynatora chirurgii, który nagłośnił nieprawidłowości w placówce.
Minister sprawiedliwości odniósł się podczas konferencji prasowej do informacji, które we wtorek wieczorem przedstawił w wywiadzie w Kanale Zero były ordynator oddziału chirurgii Szpitala Południowego dr Emil Jędrzejewski. Lekarz stwierdził, że na SOR, którego koordynatorem był Dawid Kacprzyk, procedury medyczne były wykonywane wadliwie, a w wyniku błędów lekarskich dochodziło do powikłań, które w niektórych przypadkach miały zakończyć się śmiercią pacjentów. - Dziś o godzinie 12 w prokuraturze będzie przesłuchiwany pan doktor Emil Jędrzejewski, (...) w jednym z kanałów opowiadał o sytuacjach patologicznych, gdzie miało dochodzić do zgonów pacjentów z uwagi na nieprawidłowości, jakie miały miejsce w szpitalu - zapowiedział Waldemar Żurek.
Kategorie
TVN
Tagi
TVN24, polityka, Żurek
Komentowanie zostało wyłączone.