Premier Wielkiej Brytanii podaje się do dymisji

1 Wyswietleń
Published
Subskrybuj kanał TVN24 i bądź na bieżąco: https://www.youtube.com/@TVN24?sub_confirmation=1
Więcej takich materiałów znajdziesz na antenie TVN24 oraz w serwisie TVN24+

Premier Wielkiej Brytanii Keir Starmer ogłosił, że rezygnuje ze stanowiska. Zapowiedział, że "zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zagwarantować uporządkowane przekazanie władzy".
Keir Starmer ogłosił w specjalnym oświadczeniu, że podaje się do dymisji jako lider Partii Pracy. Przekazał też, że o swojej decyzji poinformował już króla Karola III. - Pozostanę premierem do momentu, kiedy ukończymy procedury i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zagwarantować uporządkowane przekazanie władzy. Również mojemu następcy udzielę pełnego wsparcia - poinformował.
Kategorie
TVN
Tagi
tvn24, polityka, uk